Elektronika Samochodowa

tel. 666-733-332

 

CHIPTUNING to zmiana seryjnego programu na program bardziej dynamiczny. Programy tuningowe powstają podczas testów i prób sprawnościowych na hamowni.

 

  Oferta naszej firmy obejmuje przeprogramowywanie komputerów sterujących pracą silnika. Komputer nazywany ECU - "Engine Control Unit" odpowiada za parametry pracy silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. Parametry pracy zapisane są w postaci tabeli i są umieszczone w pamięci ECU.

 

JAKO REZULTAT OTRZYMUJEMY:

 

- wzrost mocy i momentu obrotowego o 20-30% dla silników TURBODOŁADOWANYCH (benzynowych i diesli) - jest to bezpieczna modyfikacja nie narażająca silnika na zużycie.

 

Np.:

 

VW Passat B7 2.0 TDI-CR 140KM 320NM - seryjnie

VW Passat B7 2.0 TDI-CR 170KM 380NM po modyfikacji

 

Istnieje możiwość stworzenia indywidualnego programu wg. uznania klienta.

 

Każdy nasz klient może wybrać program dostosowany do jego wymagań odnośnie dynamiki i mocy.

 

Każdy klient ma 48 godzin na sprawdzenie programu pod kątem dynamiki, zużycia paliwa itp.

 

Dysponujemy najnowszym dostępnym sprzętem w Europie.

 

 Jest to najbardziej rozbudowany i nowoczesny system programowania poprzez złącze diagnostyczne OBD2. Urządzenie to pozwala na przeprogramowanie tradycyjnych komputerów z grupy EDC15 i EDC16 oraz umożliwia zmiany programów w najnowszych komputerach sterujących pracą silnika takich jak: EDC/MED 17, DELPHI, DENSO, SIEMENS i innych.

Podpinamy się tylko specjalną wtyczka do gniazda w samochodzie - nie pozostawiając  śladów ingerencji!  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, skracające czas tuningu oraz wykluczające możliwość uszkodzenia komputera nie wspominając  już o lutowaniu... Można więc dowolnie zmieniać programy i od razu testować pojazd na hamowni.